Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon Evlerin giriş alanları hem ev sahiplerinin hem de konukların ev ile ilk karşılaştıkları yerdir. Ev sahipleri için en huzurlu ve rahat oldukları mekana ilk giriş, konuklar için ise ev adına ilk izlenimin oluştuğu yerdir evin giriş alanı. Fazla eşya bulunan, dağınık, aydınlatması iyi yapılmamış, sıkıcı bir giriş ile karşılanmak ev sahiplerini olumsuz etkileyeceği gibi eve gelen bireyleri de ilk izlenim adına kötü etkileyecektir. Bu söylemlerin tam tersi şeklinde iyi aydınlatılmış, rahat ve ferah bir giriş eve giren kişiler için ne yorgun olurlar ise olsunlar rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Dekorasyon İlk izlenim açısından iyi dekore edilmesi gereken girişin aynı zamanda işlevsel olarak kullanım için de iyi dekore edilmesi gerekmektedir. Evin bu kısmı kişilerin eve girip çıktıkları yerdir, ayakkabıların, montların, şemsiyelerin bırakılıp alındığı yani rahat ve ferah olması gereken bir alandır.

Dekorasyon

Dekorasyon

Rahat ve hoş bir giriş için farklı fikir önerileri

Eğer evi kullanan birey modernlikten ve şıklıktan yana ise evin girişi dekore edilirken gösterişli ayna kullanımı önerilmektedir. Dekorasyon Evden çıkarken kişinin kendisine son bir kez bakmak isteyeceği hem kullanım hem de görünüm açısından şıklık katabilecek bir ayna giriş alanını aynı zamanda olduğundan daha geniş göstermeye de yardımcı olmaktadır. Bu aynanın altına alanı daraltmayacak şekilde gömme dolaplar yerleştirilebilir. Bu dolapların ya da çekmecelerin tutma yerleri taşlardan ve aynanın kenar renklerinden tercih edilir ise mekana daha modern bir hava kazandırmış olacaktır. İşlevsel olması amacı ile anahtarların, postaların ve şemsiyelerin konulabileceği alanlar bu dolap içerisine yerleştirilebilir, böylece yerden de tasarruf edilmiş olunur.

Modern bir görünümün aksine rustik bir dekorasyon fikri de benimsenebilir. Bu anlamda kullanılacak ürünlerin ahşap olması, modernliğin izine rastlanacak bir ürün kullanılmaması gerekmektedir. Ahşap ve kahverengi tonlarında seçimler yapılarak bu tarz desteklenebilir. Holde kullanılan halı ya da uzun yolluklar yerine eski tarzlarda tasarlanmış kilimler ile bu fikri canlı tutmak mümkün olacaktır.

Eğer tüm bunların aksine görünüme o kadar önem vermiyor ve sadece rahat olsun istiyor iseniz bu anlamda da kullanılabilecek farklı fikirler mevcuttur. Dekorasyon Örneğin vestiyer önüne yerleştirilmiş olan bir bank ile evin girişi tamamen değiştirilebilir. Bu bankın altına kullanım alanı yaratmak amacı ile dolaplar yapılabilir ve bankın üzeri renklere uygun minderler ile süslenebilir. Böylece eve giriş ya da çıkış yapılırken ayakkabı ya da mont gibi eşyalar giyilip çıkarılır iken burası kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir